Kampreferat: 4–6 (1–0), (1–3), (2–3)
Det var i utgangspunktet litt spenning foran kampen, da ett par av våre tidligere A-lag spillere, har trappet ned, hoppet av skuta å gått i land til «fienden» ;). Dette kunne jo slå begge veier, men ble en kamp med høy intensitet, mange sjanser, overaskende lite utvisninger og endel mål. Der bortelaget trakk det lengste strået og vant 4–6 etter en tett og underholdende kamp. Vi takker «fienden» for kampen og konstaterer at det bare er tre dager til neste lokaloppgjør. Da er det H3 som skal ut i første kamp i regionscup.


1. periode
Kampen startet jevnt med godt keeperspill fra begge lag. Hjemmelaget fikk hull på byllen tidlig da Stian Karlsen satte inn 1–0 etter flott forarbeid av Daniel Berg Olsen. Målet kom etter 3:57 og ga hjemmelaget en tidlig ledelse.
Etter scoringen presset bortelaget på, men Jesper Alexander Åsenfors i hjemmemålet sto solid og holdt ledelsen gjennom perioden. Etter 20 minutter sto det 1–0, og kampen var fortsatt helt åpen.

2. periode
Fredrikstad utlingnet etter 43 sekunder og gikk opp i ledelsen etter 04:57. Vi svarte raskt og kun minuttet senere utlignet Maximilliam Sean Spro Kristoffersen til 2–2, nok en gang etter forarbeid av Daniel Berg Olsen.
Men bortelaget slo tilbake igjen, perioden endte 1–3 til bortelaget, som hadde snudd kampen.

3. periode
Tredje periode startet med en utvisning til bortelaget, men det var likevel de som scoret. De røde/hvite økte til 2-4 for deretter å øke til 2-5 og 2-6, vi hadde en liten mørk periode.
Men, vi nektet å gi seg. Marius Andre Jakobsen reduserte til 3–6 etter 15:11, før Stian Karlsen – som åpnet målfesten – også avsluttet den for hjemmelaget med sin andre scoring for dagen og kveldens peneste. Han parkerer en Fredrikstad-spiller på vår banehalvdel og løper 14,7 meter gjennom «alt» og setter ballen bak en forvirret målvakt. SÅ enkelt kan det gjøres 😉
Til tross for et sterkt sluttpress klarte vi ikke å hente inn forspranget, og bortelaget tok alle poengene.

Kampfakta
Våre mål:
- 1–0: Stian Karlsen (Daniel Berg Olsen)
- 2–2: Maximilliam Sean Spro Kristoffersen (Daniel Berg Olsen)
- 3–6: Marius Andre Jakobsen (Simon Tinnlund Johansen)
- 4–6: Stian Karlsen (Morten Sandmæl)
Utvisninger: (overraskende få;)
- Aksel Jæger (Forsinkelse av spillet)
- Daniel Berg Olsen (Uforsiktig fysisk spill)
Banens beste:


Dagens dommere kom fra Greåker IBK og var:
Thomas Haglund og Eric Müller (også kjent fra Kompani Lauritzen;))
Bilder fra kampen:

































































