Anders Øvereng, Tobias Hjort og Patrick Hjemgård spiller i sort og gult kommende sesong. Gutta vil spille innebandy, ha det gøy og vinne kamper. Vi trener litt mindre enn tidligere, men viljen er der ennå. Hovedtrener Kenneth Skistad sier det er spillerne selv som har ytret ønsket om å vinne serien. Tilsammen har trekløveret nærmere 1000 eliteseriekamper. Nå har oppbyggingen av laget startet, tidligere trente vi ikke på sommeren, det gjør vi nå.
Med den troppen vi har, om vi klarer å få dette til å klaffe, så tror jeg vi kan gå hele veien.
Jeg kommer ikke hit for å ikke vinne serien.
Patrick Hjemgård
Det er Tommy Eriksen (assistenttrener) og Kenneth Skistad (hovedtrener) som skal lede laget denne sesongen.
Fredrikstad blad har laget en fin artikkel om St. Croix «Pirates» som du kan lese (+) ved å trykke på bildet over eller trykke HER.
Vinnerinstinktet er det samme så fort vi går ut på den banen. Det er det samme selv når jeg spiller ball med dattera mi på seks år. Hun har ikke fått vinne én gang enda.
Tobias Hjort (med et smil)
Vi vil fortsatt ha det gøy og spille innebandy. I 1. divisjon så trener vi kanskje litt mindre enn vi har pleid, men det passer mange her bra. En del er litt eldre, har barn og samboere.
Anders Øvereng
Patrick og Tobias har allerede skrevet under, Anders er klar, men ikke rukket å signere før denne artikkelen kom på trykk da Jørn er på sykkelferie i kongeriket 🙂
FOTO: Jørn Brevik
Les f-b.no sin artikkel om klubben vår
TAKK til Lukas Singdalsen Pettersen og Fredrikstad Blad for lån av bilder og en fin artikkel. Den kan leses i sin helhet HER.
Trykk på banner for å lese artikkelen (+)
Pre-season
St. Croix «Pirates» A-laget er nå godt i gang med sesong forberedelsene, vi går nå inn i 6 uka med pre-season trening, der vi har 2 fys. økter og en innebandy økt i uka!
Mandager er vi på Sportsclub og trener styrke/mobilitet! Der har fokuset vært å å bli sterkere i core og underkropp, samt smidigere, progresjonen i gruppa har vært formidabel.
Nå dreier vi mer mot tung styrke i sirkel fram til 1 Juli !
Tirsdager så har vi hatt innebandy med fokus på intensitet, lagbygging og kommunikasjon!
Torsdager så har vi løpe trening med oppmøte ved Stjernehallen, fokuset her er kapasitets trening!
Responsen til gruppa med tanke på trening er meget bra, vi snakker hverandre opp å pusher på hver økt som er gjennomført! Oppmøte til nå har vært solid stort sett rundt 20 stk, meget gledelig 🙂
Vi skrur til litt mer nå og går inn i en noe tøffere periode fram til litt fri i juli